AÑO  1966

ENERO

26

AKA-88 UVALDE, APA-31 MONROVIA, APA-210 TELFAIR,

LST-1174 GRANT COUNTY

FEBRERO

08

12

15

SSK-425 TRUMPETFISH, SSK-420 TIRANTE

S-636 ARGONAUTE

CV-59 FORRESTAL, DD-692 ALLEN M.SUMNER,

DD-763 WILLIAM C. LAWE, DD-860 McCAFFERY, DD-872 FORREST ROYAL, DD-942 BIGELOW

MARZO

07

10

11

 

1?

 

25

26

 

 

30

AE-23 NITRO

DD-827 ROBERT A. OWENS

CG-16 LEAHY, DDG-11 SELLERS, DD-703 WALLACE L. LIND,

DD-882 FURSE

LSD-13 CASA GRANDE, AKA-88 UVALDE, LST-1174 GRANT COUNTY, APA-31 MONROVIA, APA-210 TELFAIR, + 15 USN

S-649 VENUS

CV-59 FORRESTAL, CG-16 LEAHY, DDG-11 SELLERS,

DDG-39 MACDONOUGH, DDG-23 RICHARD E. BYRD,

DD-827 ROBERT A. OWENS, AE-17 GREAT SITKIN, AO-61 SEVERN

POLLENSA: CV-60 SARATOGA, DDG-10 SAMPSON, DLG-12 DAHLGREN, DD-508 CONY,  DD-776 JAMES C. OWENS, AO-61 SEVERN, 

ABRIL

01

10

11

AGOS JEAN CHARCOT

AGOS XAUEN

ASR-14 PETREL

JUNIO

08

11

12

24

 

 

 

 

26

30

P-636 L’INTREPIDE

S-21, S-22, S-01

SSK-417 TENCH

C-21 CANARIAS, D-51 LINIERS, D-52 ALAVA, D-41 OQUENDO,

D-22 ALMIRANTE FERRANDIZ, D-23 ALMIRANTE VALDES,

D-24 ALCALA GALIANO, D-25 JORGE JUAN, BP-11 TEIDE

CV-66 AMERICA, DDG-2 CHALES F. ADAMS, DDG-18 SEMMES,

DDG-19 TATTNALL,T-AO 143 NEOSHO

AE-17 GREAT SITKIN, AO-56 AUCILLA

USN: 2 SSK

JULIO

01

 

02

12

22

LPH-4 BOXER, EMPIRE STATE IV, R-95 ARROMANCHES

POLLENSA: DD-713 KENNETH D. BAILEY, DDG-18 SEMMES

AFS-2 SYLVANIA

SS-303 SABLEFISH, SS-417 TENCH

P-638 L’EFFRONTE

AGOSTO

02

 

 

 

04

POLLENSA: DDG-43 DAHLGREEN, DDG-23 RICHARD E. BYRD

DDG-10 SAMPSON, DLG-13 WILLIAM V. PRATT, DD-831 GOODRICH, DD-834 TURNER, DD-778 MASSEY, DD-858 FRED T. BERRY,

DD-888 STICKEL

DesDiv 122: DD-937 DAVIS

SEPTIEMBRE

11

21

24

 

29

S-648 JUNON

AF-52 ARCTURUS

DD-938  JONAS INGRAM, DD-839 POWER, DD-844 PERRY

MAHÓN: DDG-37 FARRAGUT

DD-841 NOA, DD-867 STRIBLING, DD-890 MEREDITH

OCTUBRE

05

 

15

 

 

 

 

20

CV-60 SARATOGA, CG-10 ALBANY, DDG-37 FARRAGUT, DDG-38 LUCE,

DD-713 KENNETH D. BAILEY

ALCUDRA 66: F-02 NEPTUNO, M-15 NAVIA, M-17 EO,

M-22 LLOBREGAT, M-24 ULLABS-1 POSEIDON, RR-28, AB-1

M-631 PAVOT, M-634 RENONCULE, M-636 ACANTHE, M-681 LAURIER, M-672 CHRYSANTEME, M-681 LAURIER, M-686 MARGUERITE,

S-639 AMAZONE

DDH-229 OTTAWA, DDH-230 MARGAREE, DDH-234 ASSINIBOINE,

AOR-508 PROVIDER

NOVIEMBRE

10

11

 

 

19

PA-38 CHILTON

LSD-25 SAN MARCOS, LSD-20 DONNER, AKA-19 THUBAN, LST-1160 TRAVERSE COUNTY, MSO-472 VALOR, MSO-473 VIGOR,

MSO-474 VITAL

AVP-38 DUXBURY BAY

DICIEMBRE

01

 

 

30

CV-62 INDEPENDENCE, DDG-13 WILLIAM V. PRATT, DDG-17 CONINGHAM, DDG-44 WILLIAM V. PRATT, DD-831 GOODRICH,

DD-834 TURNER, AO-25 SABINE

AF-48 ALSTEDE, SS-324 BLENNY, SS-352 HALFBEAK

____________________________

Cronológico de visitas

_________________

 

BUQUES MILITARES

España
España

EUROPA / OTAN

Unión Europea
Unión Europea
OTAN
OTAN

Alemania
Alemania
Dinamarca
Dinamarca
Francia
Francia
Holanda
Holanda
Malta
Malta
Portugal
Portugal
Turquia
Turquia
Belgica
Belgica
Estonia
Estonia
G.B.
G.B.
Irlanda
Irlanda
Noruega
Noruega
Rumania
Rumania
U.S.A.
U.S.A.
Canada
Canada
Finlandia
Finlandia
Grecia
Grecia
Italia
Italia
Polonia
Polonia
Suecia
Suecia

AFRICA / ASIA

Oman
Oman
Argelia
Argelia
Irán
Irán
Egipto
Egipto
Libia
Libia
Tunez
Tunez
Indonesia
Indonesia
Marruecos
Marruecos

AMERICA LATINA

Argentina
Argentina
Chile
Chile
Uruguay
Uruguay
Bahamas
Bahamas
México
México
Venezuela
Venezuela
Brasil
Brasil
R.Dominicana
R.Dominicana

_________________

ORGANISMOS

PUBLICOS

Autoridad Portuaria 

Salvamento Marítimo

Serv. M. Guardia Civil

Vigilancia Aduanera

Instituto Español de Oceanografía y CSIC

________________________

 

Free counters!